Kropka nad „i” w aranżacji wnętrz…

Wyzwala emocje i wpływa na odbiór wizualny otoczenia - przez co zdecydowanie zapada w pamięć. W zależności od rozmiaru i ilości dzieł w kompozycji, jest w stanie zmienić charakter wnętrza. Może dodać przytulności pomieszczeniu albo wręcz przeciwnie - ożywić je! Galeria obrazów - stworzona pod własne preferencje będzie ozdobą i powiewem świeżości za każdym razem, kiedy będziemy mieli na to ochotę.

Jak szybko zmieniać ekspozycję obrazów na ścianie?

Szeroki wybór dzieł na płótnie nie pomaga w wyborze tego jednego, a już na pewno nie na całe życie. Idealnym rozwiązaniem, dla częstych zmian koncepcji jest kompleksowy system zawieszeń obrazów. W jaki sposób będziezmieniała się nasza galeria sztuki? To zależy tylko od nas!

W skład systemu ekspozycyjnego wchodzą:

  • szyna galeryjna - jednorazowo mocowana na ścianie lub pod sufitem, posiada prowadnicę, do której wprowadzamy dodatkowe elementy:
    1. zaczepy, na których zawieszane są linki z pętelką, lub
    2. linki z zaczepem zintegrowanym - bezpośrednio wprowadzane w szynę, o wiele mniej widoczne z zewnątrz,
  • haczyki do wieszania obrazów,
  • elementy montażowe.

Mając zamontowany zestaw na ścianie możemy dowolnie manewrować - położeniem góra-dół / prawo-lewo oraz ilością zawieszonych obiektów. Warto wspomnieć o możliwości kaskadowego wieszania obrazów na jednej lince, co na pewno urozmaici kompozycję.

domowa galeria obrazów

Dlaczego wieszanie obrazów na lince to dobry pomysł?

Po pierwsze wygoda! Mając zamontowany zestaw, możemy bardzo łatwo, w zależności od nastroju/okoliczności - zmieniać jego formę, poruszając linki w prawo-lewo, góra-dół.

Po drugie estetyka! Koniec z robieniem kolejnych dziur w ścianie! Raz zamontowana szyna posłuży przez długi czas. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość szybkiego ściągnięcia ekspozycji i pozostawienia samej szyny, która nie rzuca się w oczy.

Po trzecie trwałość! Wszystkie komponenty zestawu są wykonane z należytą starannością, dzięki czemu nie musimy się martwić o solidność galerii. Miej na uwadze nośność wybranych haczyków.

Po czwarte różnorodność! Oprócz obrazów można wieszać: plakaty, grafiki, fotografie, płaskorzeźby, lustra itp.

Po piąte uniwersalność! Nawet na pochyłej ścianie mamy możliwość stworzenia galerii obrazów, poprzez zamontowanie dedykowanego do tego celu systemu zawieszeń.

Galeria obrazów przy schodach
System wieszania obrazów na linkach
Wieszanie obrazów w domu
Obrazy na linkach
Obrazy powieszone na linkach

Przydatne wskazówki przy tworzeniu galerii ściennej

By obrazy cieszyły oko cały czas, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Może to być dodatkowe, punktowe oświetlenie (reflektory, lampy obrazowe) albo gotowy system zawieszeń z oświetleniem zintegrowanym. Tworząc galerię obrazów z pomocą systemu zawieszeń obrazów nie musisz wcześniej planować kompozycji. Układ w każdym momencie (nawet już po powieszeniu), można nieinwazyjnie zmieniać. Obrazy można wieszać w dowolnej konfiguracji, w praktycznie każdym wnętrzu. Wyobraźnia nas nieograni cza, a otrzymany efekt za każdym razem może zaskakiwać na nowo.

Oświetlenie systemu zawieszeń

Powiązane produkty

Akcesoria do systemów zawieszeń

Haczyki na linki

Od
5,31 zł
Cena za 1 szt. wybranego haczyka.
Gotowe systemy zawieszeń obrazów

System galeryjny ROYAL

GALROYAL2M
294,00 zł
Zestaw obejmuje: 1 x szyna aluminiowa ROYAL w kolorze białym 2 m 8 x stalowa ocynkowana linka z pętelką (1,5 m) 8 x haczyk samozaciskowy do obrazów FIXMATIC 8 x zaczep do linki 7 x klips ścienny 7 x kołek z wkrętem
Gotowe systemy zawieszeń obrazów

System mocowania obrazów STANDARD

Od
233,81 zł
Gotowy zestaw do podwieszania obrazów na linkach. 1 x szyna galeryjna STANDARD o dł. 2 m 8 x linka stalowa ocynkowana z pętelką o dł. 1,5 m 8 x haczyk do obrazów MINI niklowany 8 x zaczep do linki 7 x klips ścienny 7 x kołek z wkrętem 2 x zaślepka boczna

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.